Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać w różnych miejscach Katowic.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać w różnych miejscach Katowic.

19 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Cel znowu wyjątkowy – wsparcie okulistyki dziecięcej.

***

30 stycznia 2022 r. w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku dla okulistyki dziecięcej.
Jeśli okulistyka… to oczywiście szpital na Ceglanej w Katowicach. Tam w dniu wielkiego finału odbędą się tam koncerty i dodatkowe atrakcje.

W Katowicach od 30 lat organizowane są lokalne sztaby WOŚP. Wolontariusze z kolorowymi puszkami zawsze wychodzą na ulice w dniu finału. Organizowane są różne atrakcje, mające dodatkowo uatrakcyjnić ten dzień.

Podobnie będzie i w tym roku. Jako że tegoroczna zbiórka organizowana jest, by wesprzeć szeroko rozumianą okulistykę dziecięca, większość atrakcji zlokalizowanych będzie przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Ceglanej 35. To jedna z najlepszych w Polsce klinik okulistyki.

Tam będzie można wykonać sobie darmowe badanie wzroku (co dotyczy i dorosłych, i dla dzieci) już od 29 stycznia. Ponadto w samym dniu finału będzie można zwiedzić placówkę, oddać krew czy wziąć udział w różnych warsztatach.

Do akcji włączyli się m.in. fryzjerzy, którzy pod hasłem #FryzjerzydlaWOŚP, wykonają dla nas nową fryzurę a my wspomożemy zbiórkę. Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pokażą na czym polega education room oraz wybudują największe okulary z serc.

Przez cały dzień na scenie odbywać się będą liczne przedstawienia i koncerty.

Ciekawie zapowiada się Orkiestrowy Tramwaj. Będzie on kursował na trasie Centrum Przesiadkowe „Zawodzie” – plac Wolności.

Przejażdżka tramwajem nie będzie możliwa, ale na wybranych przystankach z tramwaju wysiadać mają niezwykli pasażerowie.

Będą to średniowieczni wojowie i wikingowie, którzy mają zabawiać mieszkańców Katowic i zbierać datki na WOŚP.

W całym mieście przez cały dzień będzie wiele różnych atrakcji. Lecz na finał miasto zaprasza pod Spodek.

Na scenie zagrają Holy Blue, Snowblind, Decadent fun club, Transgresja oraz Łona&Webber. O 20:00 tradycyjnie – światełko do nieba, które w tym roku przybierze formę ekologicznych balonów ze wstążkami z drzewa bambusowego (ir)

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Fot. WOŚP Katowice.