Wiadomo, którędy ma przebiegać nowa ulica Katowic.

Wiadomo, którędy ma przebiegać nowa ulica Katowic.

3 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Mieszkańcy zdecydowali.
Zadaniem nowej ulicy jest rozładowanie korków w części miasta.

***

Ponad 2 tys. mieszkańców wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących przedłużenia ul. Bocheńskiego w Katowicach. Do wyboru były trzy warianty.

51% osób wybrało wariant II, co oznacza, że nowa ulica łączyć się będzie z ul. Kijowską.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w dyskusję na temat przebiegu przyszłego przedłużenia ulicy Bocheńskiego na południe – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – To ważne połączenie, oczekiwane przez wiele osób, ale również wzbudzające zrozumiałe emocje.

Prezydent miasta podkreśla, że przy okazji konsultacji do urzędu wpłynęło wiele opinii, które będą wykorzystane przy pracach projektowych.

Nowa ulica (czyli przedłużenie ul. Bocheńskiego) zaczynać ma się za wybudowanym w przyszłości rondem, na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego i Załęskiej Hałdy. Przecinać ma ona linie kolejowe. Kończyć się będzie na skrzyżowaniu ulic Kijowskiej i Wybickiego.

– Należy pamiętać, że faktyczny przebieg drogi może się różnić od przedstawionego na wizualizacji, dlatego też na etapie opracowania projektu budowlanego mieszkańcy Katowic zostaną ponownie zaproszeni do włączenia się w proces konsultowania – mówi Justyna Buchalik, naczelnik wydziału komunikacji społecznej.

To bardzo ważna ulica nie tylko dla mieszkańców Ligoty czy Panewnik. Przez Ligotę bowiem przebiega jeden z ważniejszych szlaków komunikacyjnych łączących centrum miasta (a także Załęże czy okolice Silesia City Center) z Piotrowicami, Podlesiem bądź Kostuchną.

Jej przebieg na mapce poniżej.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Za BP UM Katowice. Fot. S. Rybok.