Prezydent Katowic, w związku z licznymi sygnałami od zaniepokojonych mieszkańców, wydał komunikat.

Prezydent Katowic, w związku z licznymi sygnałami od zaniepokojonych mieszkańców, wydał komunikat.

6 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Chodzi o CPK i plany mocnej ingerencji projektowanej linii w zabudowę mieszkaniową.
„Będziemy bronić interesów mieszkańców” – zapewnia prezydent.

***

Poniżej pełna treść komunikatu. Na końcu prezentujemy również mapkę z wstępnym projektem przebiegu szybkiej kolei na odcinku Katowice-Ostrawa. Jak również link do mapki w pełnej rozdzielczości.

„Drodzy Katowiczanie! Od kilku dni otrzymuję sygnały od zaniepokojonych mieszkańców Piotrowic, Zarzecza, Kostuchny i Podlesia.

Sprawa dotyczy wstępnych planów Centralnego Portu Komunikacyjnego (który ma powstać między Warszawą a Łodzią), które dotyczą rozbudowy linii kolejowych w Polsce – w tym w Katowicach.

Wiemy, że Centralny Port Komunikacyjny (CPK) chce zaprezentować kilka wariantów rozbudowy linii kolejowej i skonsultować je z Państwem w lutym tego roku. Jako władze samorządowe weźmiemy udział w tych konsultacjach, by bronić Państwa interesów.

Na pewno nie wyrazimy zgody na tak mocną ingerencję planowanych linii w zabudowę mieszkaniową, jak wynika to z planów, które zostały opublikowane w Internecie. Jednocześnie zwrócę się do Egis Poland Sp. z o.o., która w imieniu CPK będzie prezentować koncepcje, by konsultacje prowadzone przez tę firmę zostały zrealizowane w takiej formie i czasie, by jak najwięcej mieszkańców mogło wziąć w nich udział i wyrazić swoją opinię.
Rozwój kolei w naszym regionie i samych Katowicach jest bardzo ważny – ale może następować wyłącznie z poszanowaniem praw mieszkańców.
Marcin Krupa
Prezydent Katowic”.

Mapka i link poniżej.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Pełna rozdzielczość – KLIKNIJ