Nowe zarzuty dla potwora w ludzkiej skórze.

Nowe zarzuty dla potwora w ludzkiej skórze.

16 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Bo nazwanie w ten sposób sosnowieckiego optyka Tomasza M. to nie przesada w obliczu czynów, do jakich przyznaje się ten człowiek.

***

W maju ubiegłego roku potwór ten porwał i udusił 11-letniego Sebastiana z Katowic. Zwłoki chłopca o dłuższych ciemnych włosach (stąd go pomylił z dziewczynką) chciał zabetonować na swojej działce, gdzie budował dom, w którym planował zamieszkać.

Niedawno prokuratura w Sosnowcu postawiła mu kolejny zarzut – posiadania nielegalnego oprogramowania oraz pornografii dziecięcej. Na dyskach zabezpieczonych komputerów będących własnością zatrzymanego śledczy znaleźli około 200 zdjęć dzieci.

Policjanci dotarli też do dwojga dzieci poniżej 15-ego roku życia, wobec których Tomasz M. dopuścił się czynów pedofilskich. Te incydenty jednak nigdy nie zostały zgłoszone organom ścigania. Na chwilę obecną mężczyźnie postawiono siedem zarzutów.

W 2008 roku Tomasz M. porwał 10-letniego wówczas Dawida, któremu robił nagie zdjęcia. Sąd skazał go za to na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej na lat pięć. Porwany chłopczyk zapamiętał drogę do zakładu, gdzie porywacz robił mu zdjęcia.

Jak Tomasz M. zeznał w sprawie Sebastiana, właśnie to przesądziło o zabójstwie kolejnej ofiary. Fakt, że chłopiec mógłby zapamiętać szczegóły zdarzenia i powiedzieć o nich policji.

Sprawą zaginięcia 11-letniego Sebastiana z Katowic wiosną ubiegłego roku żyła cała Polska. Dziecko zostało wciągnięte do białego forda zaledwie kilkaset metrów od swojego domu, w dzielnicy Dąbrówka Mała. Natychmiastowe działania policji błyskawicznie doprowadziły do rozpoznanego na nagraniach monitoringu przedsiębiorcy z sąsiedniego miasta.
Udaremniono w ten sposób próbę zbezczeszczenia zwłok ofiary poprzez ich zabetonowanie. Mordercę zatrzymano na działce budowlanej w sosnowieckiej dzielnicy Niwka.

Swój bestialski czyn optyk zrelacjonował ze szczegółami w trakcie wizji lokalnej, przeprowadzonej z jego udziałem. Podczas przesłuchań dopowiedział ponadto kolejne szczegóły związane z porwaniem i zabójstwem.

Stąd wiadomo, że przez dłuższe włosy i drobną budowę ciała pomylił Sebastiana z dziewczynką, której wypatrywał w celu uprowadzenia i mordu. Swoją ofiarę uwięził w samochodzie poprzez zablokowanie drzwi, następnie zawiózł do swojego zakładu optycznego w Sosnowcu, gdzie z zimną krwią dziecko udusił.

Tomasz M. ma 42 lata, pochodzi z rodziny optyków, do momentu aresztowania prowadził własny biznes. Jest rozwiedziony, ma dwoje dzieci.

W przeszłości miał też sprawę sądową o znęcanie się nad rodziną, do której bardzo długo miał zakaz zbliżania się.

Grozi mu dożywocie. I trudno uwierzyć, by sąd mógł orzec inny wyrok.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***