Nowe terminale płatnicze i nowe kasowniki pojawią się w autobusach, tramwajach i trolejbusach ZTM.

Nowe terminale płatnicze i nowe kasowniki pojawią się w autobusach, tramwajach i trolejbusach ZTM.

8 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Każdy może wziąć udział w ich testowaniu i sprawdzić czy rzeczywiście ułatwią życie pasażerom.

***

Po wcześniejszym mailowym zgłoszeniu, każdy z mieszkańców naszej metropolii ma szansę przetestować nowe kasowniki i automaty biletowe, które wkrótce pojawią w autobusach i tramwajach (a w Tychach także w trolejbusach) podlegających ZTM.

Przewidziane jest bowiem wprowadzenie nowego systemu płatności w komunikacji miejskiej, którego najistotniejszym elementem jest uruchomienie oprogramowania w trybie online w celu przyspieszenia realizowanych w nim transakcji.

Jako pierwsze w pojazdach Zarządu Transportu Metropolitarnego pojawią się automaty z ekranem dotykowym, które będą obsługiwać płatności zbliżeniowe, a także karty ŚKUP. Wraz z nimi pojawią się ulepszone kasowniki rejestrujące bilety zapisane na kartach ŚKUP.

Zgodnie z założeniami, liczba nowych urządzeń w autobusie lub tramwaju będzie odpowiadała liczbie posiadanych przez ów pojazd drzwi. W nowych pojazdach obowiązkowo montowane będą nowe urządzenia, a w pozostałych przewoźnicy zostaną zobowiązani do wymiany starszych modeli w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy przewozowej.

Aby wziąć udział w konsultacjach i samodzielnie przetestować automaty oraz kasowniki, poprzez np. zakup biletu w nowym systemie lub zarejestrowanie wejścia w taryfie odległościowej, należy wcześniej wysłać zgłoszenie mailowe na adres i.korsak@metropoliagzm.pl lub m.polap@metropoliagzm.pl wraz z podaniem numeru kontaktowego i propozycją godzin.

Testowanie nowych urządzeń przewidziane jest na najbliższą środę i czwartek (12 i 13 stycznia) w siedzibie Urzędu Metropolitarnego GZM ul. Barbary 21a w Katowicach.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Fot.: Metropolia GZM/Krzysztof Malinowski