Katowice stawiają na rowery – czyli z Nikiszowca na Giszowiec i Dolinę Trzech Stawów.

Katowice stawiają na rowery – czyli z Nikiszowca na Giszowiec i Dolinę Trzech Stawów.

18 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Rower to jeden z popularniejszych środków transportu, a w dobie rosnących cen za benzynę urasta do rangi najtańszego. Dalego nie dziwi fakt, że Katowice stawiają właśnie na budowę sieci dróg rowerowych.

Do 2021 roku w Katowicach powstało aż 36 km nowych dróg rowerowych. Jedną z nowo powstałych dróg jest droga łącząca śródmieście z węzłem przesiadkowym w Brynowie.

Droga biegnie wzdłuż ulicy Kościuszki. Ma umożliwić podróżującym z południowych dzielnic szybsze dostanie się do ścisłego centrum miasta.

Obecnie w Katowicach trwa budowa nowego połączenia rowerowego, który połączy Nikiszowiec z Giszowcem. Trasa o długości 2,4 km prowadzić będzie od skrzyżowania ul. Szopienickiej z ul. Mysłowicką w Giszowcu do ul. Bernarda Krawczyka w Nikiszowcu.

Jeśli prace pójdą zgodnie z planem to trasa będzie gotowa jesienią 2022 roku.

Wcześniej, bo już wiosną powstanie trasa łącząca ul. Gospodarczą na Nikiszowcu z Doliną Trzech Stawów. Jej całkowita długość to 1,5 km.

Trasa rowerowa powstaje wzdłuż ul. Pułaskiego oraz na terenie Doliny Trzech Stawów, od skrzyżowania ul. Pułaskiego z ul. Graniczną, do wiaduktu z al. Górnośląską. Ponadto ma zostać wykonany ciąg pieszo-rowerowy od tego wiaduktu do węzła Murcowskiego w kierunku ul. Gospodarczej.

Dla przypomnienia, w centrum Katowic w dzielnicy Koszutka powstaje bezpieczny zjazd rowerowy pod rondo im. Gen. J. Ziętka. Ma on poprawić płynność przejazdu rowerzystom jadącym wzdłuż ul. Chorzowskiej z przejściem podziemnym.

Inwestycja zapewniać ma wygodny przejazd tamtędy na rowerze, a także wygodne i bezpieczne przejście na piechotę. Będzie ona gotowa we wrześniu 2022 roku.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Za BP UM Katowice, fot. S. Rybok. (ir)