Domek z piernika przepustką na studia w USA.

Domek z piernika przepustką na studia w USA.

13 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Katowiczanin ma ogromny talent, ale nie pochodzi z bogatej rodziny. Sprzedaż piernikowych domków (jeden z nich na zdjęciu poniżej), jako sposób na zebranie kwoty potrzebnej na wyjazd, podpowiedziała mu ciocia.

***

18-letni mieszkaniec Katowic, Kacper Garnczarek, zbiera fundusze na wyjazd na studia do Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. By zebrać wymaganą kwotę 48 tysięcy dolarów, sportowiec uczy dzieci gimnastyki oraz wraz z rodziną wypieka domki z piernika.

Jak sam powtarza, na studia chce zapracować, nie tylko prosić o pieniądze.

Kacper jest młodym utalentowanym zawodnikiem AZS AWF Katowice, trenującym gimnastykę sportową. W minionym roku roku wywalczył drużynowe mistrzostwo Polski oraz w Pucharze Polski srebro indywidualne.

To tylko niektóre z wielu sukcesów, jakie młody Katowiczanin osiągnął startując w licznych zawodach gimnastycznych. Na pierwsze zajęcia zapisali go rodzice w wieku 4 lat, bo jak sam mówi „miałem za dużo energii i roznosiło mnie w domu”.

I tak od kilku lat młody gimnastyk pnie się w górę.

Pomysł na wyjazd na studia do USA narodził się podczas wyjazdu na zawody w 2020 r. Wtedy też wypatrzył go jeden z trenerów, i zasugerował Kacprowi, że będzie to idealne miejsce dla niego.
Później Kacper musiał zdać maturę i testy na studia, które odbyły się w języku angielskim oraz przesłać wszystkie dyplomy i inne dokumenty. Dzięki swojej ciężkiej pracy gimnastyk znalazł się w dziesiątce najlepszych młodych sportowców, którzy brali udział w rekrutacji na studia w całych Stanach Zjednoczonych.

Niestety, jedyną przeszkodą na drodze do realizacji marzeń sportowca są pieniądze. Potrzebne jest 48 tysięcy dolarów (około 160 tysięcy złotych).
Jest to kwota potrzebna na pierwszy rok studiów. Kacper otrzyma również stypendium sportowe w wysokości 40% kosztów pobytu i studiów, lecz pieniądze będą wypłacane w kolejnych latach.

Katowiczanin studia ma rozpocząć w następnym roku akademickim. W czerwcu planuje wylot do USA. Dlatego, aby zebrać potrzebną sumę, trenuje młodych sportowców (w wieku 4-13 lat) i jak sam mówi, widzi w nich siebie sprzed lat.
Lecz nie tylko tylko poprzez trenowanie innych chce zebrać potrzebne pieniądze. W okresie świątecznym w raz z rodziną piekł domki z piernika.

Na pomysł wpadła ciocia. W pieczenie zaangażowała się cała rodzina.

Najbardziej pracochłonne było składanie już upieczonych elementów domku. Czasem praca trwała nawet do późna w nocy.

Stara się uzbierać potrzebną sumę przez swoją ciężką pracę.

Możemy pomóc Kacprowi w realizacji jego marzeń o wyjeździe na studia do Pensylwanii. Te pomogą mu nabrać doświadczenia.

Być może młody utalentowany zawodnik będzie miał szanse na olimpijski medal w Paryżu w 2024 roku. Do celu brakuje mu jeszcze około 130 tysięcy złotych.

Link do zbiórki, gdzie można wesprzeć młodego sportowca:
KLIKNIJ

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Fot. Arch. pryw.