W tym miejscu będzie nowy stadion miejski w Katowicach.

W tym miejscu będzie nowy stadion miejski w Katowicach.

1 grudnia 2021 Wyłącz przez administrator

Ci, którzy lubią długie spacery lub jeżdżą na rowerze, pewno to miejsce poznają.

***

Prace przy wycince drzew udokumentowała ani Marta. Film zobaczycie na YouTube (poniżej).

To miejsce znajduje się na samym końcu ul. Bocheńskiego, na Załęskiej Hałdzie. Dla tych, którzy być może nie pamiętają, ciekawą informacją może być to, że zaczynał się tu poligon wojskowy.

Przez lata w Katowicach przy ul. Koszarowej stacjonowała Jednostka Wojsk Nadwiślańskich, podlegających MSWiA. Żołnierze maszerowali z koszar na Załęską Hałdę i ćwiczyli tam m.in. strzelanie amunicją ostrą.

Las w kierunku Rudy Śląskiej posiekany był od kul, gdyż niektórzy żołnierze strzelali szczególnie niecelnie i pociski przelatywały ponad wałem usypanym za tarczami.

Obecnie koszary są wykorzystywane przez policję. Na ich terenie znajduje się sala sądowa, wykorzystywana w procesach szczególnie niebezpiecznych grup przestępczych.

Przypomnijmy, że obok stadionu powstanie hala sportowa, przystosowana do rozgrywania meczy piłki ręcznej, siatkowej czy koszykowej. Będą tam też duże boiska treningowe, służące nie tylko sportowcom zawodowym, lecz również mieszkańcom.

Poniżej film pani Marty. Relacja z placu budowy nowego kompleksu sportowego.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***