Udało się! I od jutra w Katowicach czarodziejska impreza.

Udało się! I od jutra w Katowicach czarodziejska impreza.

2 grudnia 2021 Wyłącz przez administrator

Organizatorzy tegorocznego Jarmarku na Nikiszu zachęcają, by korzystać z darmowego dojazdu komunikacją miejską.
Będzie moc atrakcji – nie tylko na straganach.

***

Jedną z tych, na które najgoręcej czekamy, jest występ Teatru Gry i Ludzie. Będzie to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp. Spektakl to adaptacja bajek braci Grimm.

Zobaczymy „Opowieści Wagantów”. Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając opowieści dla dzieci i dorosłych.

Tym razem przyjadą na Nikisz, by opowiedzieć nam dwie bajki.

Pierwszą o dziecku szczęścia – chłopcu, który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Drugą – o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu.
Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

Jarmark na Nikiszu trwać będzie od jutra do niedzieli. Dojechać możemy autobusami (linie są bezpłatne), do czego i my zachęcamy, jako że na Nikiszowcu zawsze jest problem z zaparkowaniem samochodu.

Specjalne linie autobusowe:

Z Katowickiego Dworca przez Centrum Sądowa, Centrum Przesiadkowe Zawodzie kończąc swój bieg na przystanku Janów Zamkowa Skwer. Stąd już tylko 125 metrów do Jarmarku. Linia ta będzie kursowała bardzo często, w niedzielę nawet co 10 minut.

Osoby, które będą wsiadać na Dworcu powinny kierować się na stanowisko nr 10 (to, z którego odjeżdżają autobusy na lotnisko do Pyrzowic). Osoby wsiadające na Sądowej – powinny szukać Stanowiska 2a (najbliżej Dworca). Osoby wsiadające na Zawodziu powinny szukać Stanowiska 1a.

Druga linia będzie łączyła duży parking zlokalizowany przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Murckowskiej. Autobusy będą kursować stamtąd co 20 minut w każdy dzień Jarmarku.
6. Wszystkie autobusy będą kursować w godzinach Jarmarku, te powrotne w kierunku Katowic i Cmentarza nawet nieco dłużej.

Rozkład jazdy – patrz poniżej.

W sobotę odbędą się 2 koncerty chóralne.
Chór Jubilate Deo, godz. 14.00,
Chór Mieszany Ogniwo, godz. 15.30
Schody kościoła św. Anny w Nikiszowcu.

W sobotę i niedzielę o godz. 19 (pl. Wyzwolenia 5) zagra Sergiusz Rudnik „Djem”.

W sobotni poranek barbórkowa pobudka – czyli przemarsz Orkiestry „Wieczorek”. A o 17 specjalny koncert.

O kolejnych jarmarkowych atrakcjach przeczytacie w innym naszym artykule: KLIKNIJ TUTAJ

Poniżej rozkład jazdy jarmarkowych linii autobusowych.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***