Śmierć Izy w Pszczyńskim szpitalu: ujawniono wyniki kontroli.

Śmierć Izy w Pszczyńskim szpitalu: ujawniono wyniki kontroli.

1 grudnia 2021 Wyłącz przez administrator

Liczne nieprawidłowości.

***

NFZ przeprowadził w szpitalu w Pszczynie kontrolę. Kontrola została wszczęta w związku z tragiczną śmiercią Izy.

Lekarze czekali aż w jej ciele obumrze płód. O tym piszemy w osobnym tekście (patrz obok: Minister zdrowia: Iza umarła w pszczyńskim szpitalu na skutek błędu lekarzy).

Kontrola dotyczyła 21 i 22 września, kiedy Iza była hospitalizowana i zmarła. Zakończono ją wczoraj a wystąpienie pokontrolne dostarczono dziś szpitalowi.

Ustalenia: stwierdzono liczne nieprawidłowości dotyczące organizacji, sposobie realizacji i jakości udzielonych świadczeń pacjentce.

Zwrócono się o opinię do krajowego konsultanta ds. perinatologii czy postępowanie osób odpowiedzialnych za opiekę nad Izą było należyte. Po uzyskaniu tej opinii uznano, że personel nie dopełnił należytej staranności i nie zapewnił bezpieczeństwa pacjentce:

„Personel nie reagował adekwatnie do objawów klinicznych pacjentki wskazujących na rozwijający się wstrząs septyczny. Stwierdzono również m.in. brak stałego monitorowania stanu pacjentki oraz zlecenia koniecznych dodatkowych badań kontrolnych”.

NFZ nałożył na szpital 650 tys. zł kary z powodu niedochowania należytej staranności w opiece nad pacjentką i niewłaściwego prowadzenia dokumentacji medycznej. Wyniki kontroli trafią do prokuratury.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Fot. Pixabay.