Pamiętniki, jakie na czas ich związku prowadziła ona, to treści pełne grozy i przerażających opisów.

Pamiętniki, jakie na czas ich związku prowadziła ona, to treści pełne grozy i przerażających opisów.

3 grudnia 2021 Wyłącz przez administrator

Poszukiwana od lata Monika W.-S. nie żyje. Została zamordowana przez mężczyznę, z którym od dwóch lat łączyły ją skomplikowane relacje.

Ich dowodem mają być zapiski, jakie zostawiła po sobie. Aresztowany pod zarzutem zabójstwa Mariusz P. – z którym na krótko przed śmiercią zakończyła dwuletni związek – przyznał się do winy.

Mężczyzna twierdzi, że działał w obronie własnej. Pięciometrowy dół, wykopany w lesie, miał tylko przestraszyć dziewczynę.

Partner zamordowanej twierdzi też, że nie umiał dojść z nią do porozumienia, głównie z racji jej wygórowanych oczekiwań finansowych. Dół, który powstał w lesie, w porozumieniu z nim wykopał w lesie kolega.

Pamiętniki, jakie na czas ich związku prowadziła Monika, to treści pełne grozy i przerażających opisów rzekomego znęcania się nad nią Mariusza. Co wobec tego kierowało dojrzałą kobietą, mająca wsparcie w domu rodzinnym, że dobrowolnie godziła się na to, by być ofiarą człowieka, z którym łączyła ją jedynie niezobowiązująca relacja?

Feralna para nie była w związku małżeńskim. Nie posiadała wspólnego potomstwa i majątku. Co zatem doprowadziło do tak tragicznego finału sprawy?

Zwłoki Moniki odnaleziono na terenach leśnych w okolicach Zawiercia. Zostały zakopane we wspomnianym wcześniej, pięciometrowym dole.

Mariusz i jego kolega Paweł czekają w areszcie śledczym na rozprawę, odpowiadać będą za zabójstwo. Za ten czyn polskie prawo przewiduje nawet karę dożywocia.
Wcześniej narzeczony Moniki zatrzymany został przed ślaską policję pod zarzutem przemytu marihuany.

Czy kiedyś dowiemy się, co tak naprawdę stało się pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy planowali wspólnie stworzyć związek i rodzinę, a ich relacje zakończyły się tak tragicznie? Dlaczego zamordowana, od dłuższego czasu być może dręczona przez swego partnera, tak długo tkwiła w relacji, gdzie doświadczała tyle zła i krzywdy?

Po co przyjechała (po oficjalnym rozstaniu i powrocie do domu rodzinnego w okolicach Torunia), by spotkać się ze swoim domniemanym katem?

I jaki rzeczywisty zamiar miał Mariusz P., zlecając jakiś czas przed zabójstwem swemu koledze wykopanie dołu w lesie, w którym później zakopał zwłoki swojej partnerki?

Co ten człowiek miał wspólnego z handlem sporymi ilościami narkotyków i jaką wiedzę o tym miała Monika?

Dlaczego działający – jak twierdzi, w obronie własnej – mężczyzna, nie zgłosił bezpośrednio po zdarzeniu całej sytuacji na policję, tylko pogrążył się ukrywając ciało?

Na część z tych pytań być może odpowie sekcja zwłok Moniki oraz nieunikniony proces sądowy, w którym na ławie oskarżonych zasiądą Mariusz i Paweł. Z wolnej stopy odpowiadać będzie ich młodszy kolega Łukasz, który na prośbę Mariusza utopił samochód ofiary w stawie na terenie Zawiercia.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***