Ostatnia astra z Gliwic.

Ostatnia astra z Gliwic.

1 grudnia 2021 Wyłącz przez administrator

Koncern przeniósł jej produkcję do Niemiec.
Wtorek był smutnym dniem dla naszego regionu.

***

To był był bardzo smutny wtorek. Wczoraj z taśmy montażowej w Gliwicach zjechała ostatnia astra wyprodukowana na Śląsku.

Grupa PSA już wcześniej zastanawiała się nad przeniesieniem produkcji opla astry do Niemiec. Domagały się tego niemieckie związki zawodowe.

Czy polski rząd mógł przeciwdziałać tej decyzji? Czy przeciwdziałał?

W sierpniu 2019 r. premier Mateusz Morawiecki odwiedził zakłady Opel Manufacturing Poland w Gliwicach. Cieszył się z tego, że powstaną tu nowe miejsca pracy – około 300.

Premier był w Gliwicach z okazji podjęcia decyzji o budowie zakładu produkującego samochody dostawcze. Taki zakład rzeczywiście powstaje w pobliżu dotychczasowej fabryki osobówek.

Opel Manufacturing Poland należy do francusko-włosko-amerykańskiej grupy Stellantis. Należą do niej m.in. takie marki, jak: Citroen, Peugeot, Fiat, Jeep, Lancia, Dodge czy Opel.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Fot. Wikimedia.