Katowice już w bożonarodzeniowej szacie.

Katowice już w bożonarodzeniowej szacie.

2 grudnia 2021 Wyłącz przez administrator

Nie tylko choinka.
Nie tylko ta jedna, choć na tej dziś rozbłysło aż tysiąc światełek.

***

Stolicę woj. śląskiego zdobią już świąteczne iluminacje, a w dzielnicach pojawiły się udekorowane choinki. Ta największa rozbłysła dzisiaj blisko tysiącem światełek.

– Symbolicznie uruchomiliśmy dzisiaj świąteczne iluminacje, które są jednymi z największych w regionie. W centralnym punkcie Rynku stanęła choinka, która przyjechała do nas z Orzesza, a wokół niej mamy atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Prezydentowi towarzyszyli harcerze z drużyny Polana.

Choinka na Rynku to świerk mający 12 metrów wysokości. Mniejsze choinki zostały ustawione w różnych dzielnicach Katowic.

Ciekawe czy już je widzieliście?

Są m.in.: na placach Grunwaldzkim w Koszutce, Wyzwolenia w Nikiszowcu, pod Lipami w Giszowcu, Powstańców Śląskich w Szopienicach, u zbiegu ul. Katowickiej z ul. Markiefki w Bogucicach ale też w Zarzeczu przy ul. Grota-Roweckiego.

W okolicy samego Rynku pojawiły się świetlna Rawa, napis „I love Katowice” i 3 renifery, a przed Teatrem im. Wyspiańskiego kareta i 2 renifery.

Świąteczne dekoracje znajdziemy również w innych częściach miasta. A wśród nich np. świetlne fontanny czy bałwanek (ten na Giszowcu).

Nie widziane dotąd w Katowicach ozdoby zagościły na ul. Dworcowej. Są to świetlne bramy oraz świetlny tramwaj.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Za BP UM Katowice. Fot. D. Czapla.