Z Katowic, przez kilka europejskich stolic, do Glasgow.

Z Katowic, przez kilka europejskich stolic, do Glasgow.

5 listopada 2021 Wyłącz przez administrator

Wyłącznie na bateriach.

***

Spod katowickiego Spodka wyruszyła do Glasgow samochody elektryczne. Zanim dotrą na miejsce, przejadą przez Pragę, Wiedeń, Bratysławę, Budapeszt, Lubljanę, Rzym, Berlin, Brukselę i Londyn.

W Glasgow trwa szczyt klimatyczny. Tam z Katowic – w ten niecodzienny sposób – zostanie dostarczona petycja o ustanowienie Światowego Dnia Elektromobilności.

– Przez realizację projektu chcemy zwrócić uwagę również na wkład Polski w transformację klimatyczną, która została wypracowana podczas konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach – mówi Krzysztof Burda, Prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.

Samochody pokonają na bateriach w sumie kilkanaście tysięcy kilometrów.
Dlaczego wyruszyły z Katowic? Prezydent miasta Marcin Krupa przypomina, że szczyt klimatyczny ONZ w 2018 roku odbywał się w stolicy woj. śląskiego.

– Staramy się wspierać inicjatywy mające na celu promocję transportu zeroemisyjnego – podkreśla prezydent Krupa.

Choć samochody elektryczne ciągle pozostają drogie, to coraz więcej ich pojawia się również na polskich drogach (w tym drogach naszego regionu). Coraz więcej jest również samochodów z napędem hybrydowym, spalających tylko niewielkie ilości tradycyjnego paliwa.

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Za BP UM Katowice. fot. K. Kalkowski.