Z jednej strony zamknięte zostanie zejście pod katowickie rondo.

Z jednej strony zamknięte zostanie zejście pod katowickie rondo.

22 listopada 2021 Wyłącz przez administrator

Plakaty mają informować o najbliższych przejściach. To konieczność związana z budową zjazdu dla rowerów.

***

Prace przy budowie zjazdu dla rowerzystów od strony Koszutki rusza 29 listopada. Z uwagi na bezpieczeństwo ludzi oraz zakres zaplanowanych prac, konieczne będzie zamknięcie przejścia od tej strony.

– Zdajemy sobie sprawę, że będzie to szczególnie uciążliwe dla mieszkańców Koszutki, dlatego akcję informacyjną w dzielnicy prowadzimy już dziś zapowiada Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. – Przygotowaliśmy plakaty z rekomendowanymi trasami dojścia, które już w tym tygodniu pojawią się na klatkach schodowych okolicznych budynków.

Na plakatach znajduje się informacja o najbliższych przejściach dla pieszych. Jedno – na skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej z ul. Sokolską. Inne to przejście podziemne pod al. Korfantego, na wysokości ul. Morcinka.

Po przebudowie zejścia od strony Koszutki, innym ciągiem poruszać się będą piesi, a innym rowerzyści.

Droga rowerowa będzie miała 2 m szerokości, zaś trakt pieszy 1,5 m. W ten sposób zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów, będzie wystarczająco dużo miejsca.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Za BP UM Katowice. Fot. S. Rybok.