Według danych Ministerstwa Zdrowia w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła o około 30 %. W ciągu jednej doby odnotowano 18 tysięcy nowych zakażeń.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła o około 30 %. W ciągu jednej doby odnotowano 18 tysięcy nowych zakażeń.

23 listopada 2021 Wyłącz przez administrator

Czy w związku z tym czeka nas kolejny lockdown i tym samym święta Bożego Narodzenia bez spotkań w większym gronie?

Pamiętajmy, że poprzednie lockdowny spowodowały kolosalne zadłużenie, a ponadto ich konsekwencją stała się drożyzna i chyba najwyższa w historii inflacja. To wszystko ma na uwadze minister zdrowia Adam Niedzielski, któremu trudno jest podjąć decyzję o kolejnych obostrzeniach, chociaż zostały one już wprowadzone w krajach sąsiednich.

Minister, z racji zapewne faktu, że z wykształcenia jest ekonomistą, liczy się z kosztami społecznymi kolejnego lockdownu. Dlatego na dzień dzisiejszy rząd skupia się najbardziej na szpitalach covidowych, choć eksperci mówią, że to błąd.

Że należy zapobiegać a nie leczyć. Tym bardziej, że z wielu miast płyną zastraszające wieści o tym, iż ogromna większość łóżek covidowych w szpitalach już jest zajęta.

Pandemia zamroziła również świąteczny biznes. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, nie będzie firmowych imprez czy występów okolicznościowych w szkołach, przedszkolach i galeriach handlowych.

Natomiast bardziej optymistycznie wygląda sytuacja u kurierów, pakowaczy prezentów, sprzedawców karpi i choinek.

Optymizmem nie napawa zaś sytuacja w polskich hotelach i pensjonatach. Masowo odwoływane są rezerwacje świąteczne.

Wygląda na to, że ludzie boją się pandemii. Polegają na własnych doświadczeniach i przemyśleniach. I sami ograniczają w związku z tym swoją aktywność.

Oprócz naszej wiedzy, do opracowania tekstu posłużyły nam ustalenia portali: Fakt.pl, Radia Zet i Poradnika Zdrowie.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***