Płonął namiot wymazowy stojący w Piekarach Śląskich.

Płonął namiot wymazowy stojący w Piekarach Śląskich.

15 listopada 2021 Wyłącz przez administrator

To było podpalenie.
Przypadkowi ludzie rzucili się, by go ugasić.

***

Policja nie ma wątpliwości – to podpalenie. Wczoraj około godziny 18 w Piekarach Śląskich, przy ulicy gen. Ziętka, zapalił się namiot będący mobilnym punktem pobrań wymazów.

Pożar został częściowo ugaszony przez osoby postronne, po czym, wezwana na miejsce straż pożarna, dogasiła ogień i zabezpieczyła miejsce.

Przybyły następnie biegły sądowy z zakresu pożarnictwa wykonał dokładne oględziny. Towarzyszył mu technik kryminalistyki.

Ich ustalenia wskazują na podpalenie obiektu cieczą łatwopalną i celowe wzniecenie pożaru. Sprawca nie jest ustalony – o ile zostanie namierzony, grozi mu do pięciu lat więzienia.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***