Była antycovidowa. Ma być antyinflacyjna. Rząd obiecuje, że jego tarcza ochroni miliony obywateli.

Była antycovidowa. Ma być antyinflacyjna. Rząd obiecuje, że jego tarcza ochroni miliony obywateli.

10 listopada 2021 Wyłączono przez administrator

Czy tarcza antycovidowa dla przedsiębiorców była skuteczna – zdania są podzielone. Obecnie rząd obiecuje kolejną tarczę – antyinflacyjną. Znowu nie dla wszystkich, ale ma ona objąć miliony obywateli.

***

Ciąg dalszy artykułu pod filmem z przejmującą relacją pani Emilii, która straciła ojca. W filmie ujawnione także szokujące fakty. Tak się zarabia ogromne pieniądze na pandemii nie licząc się z tym, że przez to wielu ludzi może umrzeć.
Film: „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć”.

Stanowić będzie – wedle rządowych zapowiedzi – pomoc dla najbiedniejszych gospodarstw domowych w dobie szybującej inflacji. Mówi się o wprowadzeniu w tym celu tzw. bonu energetycznego.

Bon ma być wykorzystywany na dopłaty do rachunków za prąd, gaz oraz paliwo, które bardzo zdrożały w ostatnim czasie. A przecież przed nami miesiące sezonu grzewczego.

Rachunki za ogrzewanie będą więc wyższe niż do tej pory.

Przewiduje się, że około dwa miliony najuboższych gospodarstw domowych będą mogły ubiegać się o wspomniany bon. Jego wysokość wyniesie pomiędzy 60 a 130 PLN.
Posiadacze bonu będą mogli przy jego pomocy regulować rachunki za gaz i prąd, ale też płacić nim za paliwo na stacjach benzynowych.

Na razie jednak to tylko zapowiedzi. Nie wiadomo nic na temat kryteriów ubiegania się o ów bon. Nie wiemy także, od czego ma zależeć ewentualna wysokość przyznanej wartości rządowej pomocy.

W czasie pandemii, mimo tarczy antycovidowej padło wiele firm, w tym rodzinnych, gdyż pomoc rządowa była niewystarczająca. Wielu przedsiębiorców nie otrzymało jej w ogóle, na przykład nie spełniając jakichś formalnych kryteriów.

Niestety. Jest jeszcze jeden czynnik, o którym trzeba wspomnieć.

Inflacja. Czyli to zjawisko, przed którym tarcza ma chronić. Inflacja może sprawić, że bon będzie pomocą wyłącznie iluzoryczną.

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Fot. Jakub T. Jankiewicz, Wikimedia.