Spadło trochę deszczu i Katowice zamieniły się w jeden wielki korek.

Spadło trochę deszczu i Katowice zamieniły się w jeden wielki korek.

6 października 2021 Wyłącz przez administrator

NIe tylko drogowcy ponoszą winę za dzisiejsze zatory.
Niestety, byli i tacy kierowcy, których umiejętności pozostawiają wiele do życzenia – czego dali dowody.

***

Wystarczyła jedna niegroźna stłuczka, aby nie tylko autostrada A4 stanęła. Wkrótce samochody stały w długich sznurach na drogach dojazdowych z centrum Katowic do autostrady.

Sytuacja była tym trudniejsza, że do zderzenia doszło tuż przed godz. 15. Zatory potęgowali więc kolejni kierowcy, którzy zakończyli pracę i wyruszyli w drogę powrotną do domów.

A nie była to jedyna taka sytuacja. Do zderzenia się samochodów doszło na przykład na zjeździe z A4 na ul. Bocheńskiego.

Ciężko było nie tylko w Katowicach. W Bytomiu na przykład, na skutek wypadku, do którego doszło dzisiaj, jedna osoba trafiła do szpitala.

Wracając do Katowic. Ogromny korek utworzył się m.in. w tunelu Katowickim (pod rondem obok Spodka). Samochody stały m.in. wewnątrz tunelu.

Nieprzejezdna chwilami była droga pomiędzy Katowicami a Tychami przez Giszowiec. Stała cała ul. Jankego.

Ciężko jeździło się również po Mysłowicach i Chorzowie. A to przecież tylko jesienny deszcz… i miejscami drogowcy.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***