Śląski Festiwal Nauki – zmiany na ulicach i parkingach w śródmieściu Katowic.

Śląski Festiwal Nauki – zmiany na ulicach i parkingach w śródmieściu Katowic.

11 października 2021 Wyłącz przez administrator

Zakazy wjazdu i parkowania.

W związku z V Śląskim Festiwalem Nauki Katowice i budową plenerowego miasta nauki nad Rawą, na Rynku w Katowicach, ulicy Teatralnej, ulicy Szkolnej, ulicy Moniuszki oraz terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Planowane zmiany obejmują:

do 12.10.2021 – wyłączenie możliwości parkowania na ulicy W. Pańki,

11.10.2021 (i wcześniej) – wyłączenie możliwości parkowania na ulicy Moniuszki (na odcinku od skrzyżowania z ulica Bankową do skrzyżowania z ulicą Szkolną),

11.10.2021 – wyłączenie możliwości parkowania na ulicy Teatralnej.

Uniwersytet Śląski: „Postaramy się, aby wprowadzone zmiany były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Jednocześnie bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie pionowe i poziome”.

Na czas wyłączeń miejsc parkingowych właścicieli samochodów zachęca się do korzystania z parkingów udostępnianych przez Urząd Miasta Katowice między innymi na terenie Strefy Kultury (w pobliżu Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia). Zachęca się też do parkowania w ramach centrów przesiadkowych w Katowicach (w dzielnicach Brynów, Ligota oraz Zawodzie).

W celu zminimalizowania niedogodności związanych z parkowaniem w pobliżu kampusu Urząd Miasta Katowice udostępnił na potrzeby pracowników UŚ parking zastępczy w Strefie Kultury w pobliżu NOSPR. Będzie to wyznaczona przestrzeń z kontrolą dostępu.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Inf. UŚ. Na zdjęciu: UM Katowice zachęca do tego, by nie parkować w centrum Katowic, ale korzystać z centrów przesiaadkowych nie tylko w czasie ŚFN.