Na prośbę dwóch dziewczynek mężczyzna kupił im w sklepie alkohol.

Na prośbę dwóch dziewczynek mężczyzna kupił im w sklepie alkohol.

6 października 2021 Wyłącz przez administrator

Taka przysługa jest godna potępienia.
Dziewczynki miały 12 i 14 lat.

***

Cała ta sytuacja miała miejsce w Bielsku-Białej. Mężczyzna, który pomógł dziewczynkom kupić alkohol miał pecha – gdyż świadkiem był policjant z Katowic.

Katowicki policjant spędzał w Bielsku-Białej czas wolny. Przypadkowo był świadkiem, jak nastolatki poprosiły obcego mężczyznę, by ten kupił im wódkę – jedną z tych, które są dosładzane i aromatyzowane.

58-letni mężczyzna nie oponował. Dziewczynki przekazały mu przed sklepem pieniądze.

Ten wszedł do sklepu i kupił la nastolatek alkohol. Gdy policjant zareagował, tłumaczył, że był pewien, iż dziewczynki są pełnoletnie.

Okazało się, że dziewczynki to siostry. Ponieważ picie alkoholu traktowane jest jako przejaw demoralizacji, ich sprawę zbada sąd rodzinny.

Zaś rozpijanie małoletnich to przestępstwo. A rozpijaniem jest również dostarczanie im alkoholu.

Mężczyźnie grożą więc poważne konsekwencje. Najsurowszą karą za ten czyn są dwa lata więzienia.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***