Katowice w kultowej grze Monopoly.

Katowice w kultowej grze Monopoly.

20 października 2021 Wyłącz przez administrator

Na planszy znajdziemy Spodek, tężnię z parku Zadole i wiele innych obiektów.
Monopoly Katowice trafiła już do sprzedaży.

***

Znajdziemy ją m.in. w Auchan, Carrefousze, salonach Smyk i Empik a także w internecie: na Allegro i w sklepach on-line.

O tym, że powstanie katowicka wersja Monopoly, było wiadomo już od kilku miesięcy. Nie było jednak pewne, które (poza Spodkiem – ten był oczywiście pewnikiem) budynki i miejsca w Katowicach zagoszczą na planszy kultowej gry.

Znajdziemy tam oczywiście najważniejsze miejsca związane z Katowicami. Poza Spodkiem do Monopoly trafiły Nikiszowiec, Dolina Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy czy ulica Mariacka.

Do kupienia są katowickie baseny w Brynowie i Burowcu, tężnia w parku Zadole, a nawet Szkoła Podstawowa nr 13 z Bogucic, która miejsce na planszy wygrała w specjalnym konkursie dla katowickich szkół!

Nie zabrakło też największych firm, centrów handlowych, uniwersytetów czy miejsc kultury.

Dodatkowym smaczkiem, który towarzyszy Monopoly Katowice, są niezwykłe pionki, dedykowane tej konkretnej edycji. Znajdziemy tu symbole architektoniczne miasta takie jak Spodek czy Gwiazdy, figurkę Beboka, żabę znaną z ulicy Stawowej, serce z logo Katowic, a nawet kluskę śląską.

Wyjątkowych zestawów z pionkami nie można kupić, ale można będzie je zdobyć w grze miejskiej, która już w najbliższą sobotę, 23 października, zamieni Katowice w ogromne pole do gry. Szczegóły wydarzenia znaleźć można na stronie https://www.facebook.com/monopolykatowice

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za BP UM Katowice. Fot. K. Kalkowski.