Gigantyczna awaria sieci energetycznej w naszym regionie.

Gigantyczna awaria sieci energetycznej w naszym regionie.

6 października 2021 Wyłącz przez administrator

Tysiące ludzi bez prądu.
W niektórych miejscowościach nie działała również sieć telefonii komórkowej.

***

Ludzie nie wiedzą, co się dzieje. Ci, którzy mają dostęp do internetu poprzez sieć telefonii komórkowej wymieniają się rozmaitymi przypuszczeniami.

Pierwsze informacje o tym, że w mieszkaniach nie ma prądu, napłynęły do nas z Bytomia. Dyżurny straży miejskiej potwierdził, że odbiera telefony od zaniepokojonych mieszkańców Suchej Góry czy Stroszka.

Centrum Zarządzania Wojewody Śląskiego nie ma wiedzy o awarii (w chwili pisania tekstu). Szczegółowe informacje otrzymaliśmy od służby dyżurnej spółki Tauron Dystrybucja.

W Butomiu nie ma zasilania w następujących dzielnicach: Stroszek, Sucha Góra, Miechowice.

Bez prądu są również inne miejscowości: Tarnowskie Góry, Świerklaniec, Miasteczko Śląskie, Nakło Śląskie, Chechło, Ostrożnica, Żyglin.

Przyczyną braków prądu jest awaria głównej podstacji zasilającej. Przypuszczalna godzina usunięcia awarii:

W Bytomiu 22.45. W pozostałych miejscowościach 23.45.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Fot. Pixabay.