Budowa nowego stadionu miejskiego w Katowicach – rozpoczęta.

Budowa nowego stadionu miejskiego w Katowicach – rozpoczęta.

14 października 2021 Wyłącz przez administrator

Dziś prezydent miasta wbił pierwszą łopatę w miejscu, gdzie powstać ma nowy kompleks sportowy.
Nie tylko dla futbolistów.

***

Pierwsze obiekty mają być gotowe pod koniec sierpnia 2024 roku. Będą to: stadion, hala sportowa, dwa boiska treningowe, parkingi oraz ulice.

Następnie powstaną kolejne cztery boiska treningowe, pole do treningów bramkarskich, kolejne uliczki i parkingi.

Miasto przygotowuje się – jeśli będzie taka konieczność – do emisji obligacji, z pomocą których sfinansuje część kosztów kompleksu sportowego.

Jego budowa pochłonie prawie 250 mln zł. Służyć będzie nie tylko grającym w futbol, lecz także piłkarzom ręcznym, koszykarzom czy siatkarzom.

204 mln kosztować mają obiekty, które powstaną w ramach pierwszego etapu. Koszt następnych to 42 mln zł.

Na stadionowej widowni zasiąść będzie mogło 14,9 tys. widzów. Widownia w hali sportowej będzie miała 2,8 tys. miejsc.

– Jestem przekonany, że ten obiekt stanie się kolejną wizytówką miasta. Uważam, że stadion wpisze się w krajobraz Katowic i stanie się rozpoznawalny. Będzie widoczny z autostrady A4 – mówi Marcin Krupa prezydent Katowic.

Stadion powstanie w miejscu, gdzie z Załęskiej Hałdy dojeżdża się do autostrady A4 i ul. Bocheńskiego. Jak podkreśla prezydent Katowic, ma być to obiekt nowoczesny i dobrze wkomponowany w miasto, a także skrojony na miarę potrzeb Katowic.

– Niewątpliwym atutem realizacji inwestycji w tym miejscu jest możliwość rewitalizacji kolejnego obszaru naszego miasta – podkreśla prezydent Krupa.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za BP UM Katowice.