Sejm zaostrzył zakaz handlu w niedziele.

Sejm zaostrzył zakaz handlu w niedziele.

18 września 2021 Wyłącz przez administrator

Żabka czy Kaufland nie będą mogły już twierdzić, że wolno im handlować w dni obowiązywania zakazu.
Wolno będzie handlować tylko tym, którzy z usług pocztowych osiągną ponad 50 proc. przychodów.

***

Aby nowe regulacje zaczęły obowiązywać, musi je zaakceptować Senat a następnie prezydent.

Jeśli Senat odrzuci przyjęte przez Sejm przepisy, sprawa powróci do Sejmu. Wątpliwe więc, by nowe regulacje nie zostały przyjęte.

Tymczasem w Katowicach i innych miastach regionu w niedziele niehandlowe działają nie tylko Żabka czy Kaufland, lecz szereg innych sklepów. W tym na przykład delikatesy Kubik.

Te ostatnie były otwarte nawet wówczas, gdy nie prowadziły jeszcze usług pocztowych. Przypomnijmy także, że swobodnie mogą prowadzić działalność handlową m.in. sklepy przy stacjach paliw.

Jak przypomina RMF zakaz handlu w niedziele posiada w sumie aż 32 wyjątki. Dotyczą one m.in. sklepów z pamiątkami czy dewocjonaliami, kwiaciarni, sklepów z prasą, cukierni czy też lodziarni.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***