Sąd zdecydował: mężczyzna, który usiłował uprowadzić 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw na os. Witosa w Katowicach, pozostanie na wolności.

Sąd zdecydował: mężczyzna, który usiłował uprowadzić 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw na os. Witosa w Katowicach, pozostanie na wolności.

18 września 2021 Wyłącz przez administrator

Po zatrzymaniu mężczyzny przez policję prokuratura wnioskowała o areszt.
Sąd podjął inną decyzję.

***

20-letni mężczyzna usiłował porwać dziecko bawiące się wraz z 8-letnim braciszkiem na placu zabaw pod okiem taty. Plac zabaw jest ogrodzony, znajduje się przy szkole podstawowej nr 33.

Porywacz pochwycił dziewczynkę i chciał z nią uciec. Na szczęście ojciec dziecka zauważył, co się dzieje i zaczął głośno krzyczeć.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, gdy porywacz usłyszał krzyk, wówczas postawił dziecko na ziemi, lecz nadal pchał je przed sobą. Ostatecznie uciekł.

Mężczyznę szybko zatrzymali policjanci patrolujący osiedle. Okazało się, że ma 20 lat i również mieszka w Katowicach.

Prokuratura wystąpiła do sądu o areszt tymczasowy wobec dwudziestolatka. Sąd jednak zdecydował inaczej.

Mężczyzna nie pozostał za kratami. Zamiast tego codziennie musi medować się na policji.

Ma również zakaz zbliżania się do miejsc zabaw dla dzieci. Od piątku przebywa na wolności.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Fot. Pixabay.