Rewolucja na głównym skrzyżowaniu Katowic.

Rewolucja na głównym skrzyżowaniu Katowic.

17 września 2021 Wyłącz przez administrator

Na rondzie obok Spodka będzie zmiana oznakowania oraz zmiana organizacji ruchu.
Podczas przejazdu nim nie będzie konieczności zmiany pasa.

***

Przejazd po rondzie bez konieczności zmiany pasa ruchu – to główna zmiana w organizacji ruchu drogowego. W najbliższy poniedziałek (20 września) rozpoczną się prace nad zmianami.

Wedle policyjnych statystyk na rondzie obok Spodka w ciągu ostatnich 3 lat miały miejsce 262 zdarzenia drogowe, których przyczyną była nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać jeszcze we wrześniu.

– Przejazd przez katowickie rondo bywa problematyczny dla wielu kierowców – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Zdarzają się tam kolizje, których główną przyczyną jest nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.

– Jak wyjaśnia prezydent nowa organizacja ruchu ma sprawić, że poruszanie się po rondzie będzie prostsze i bardziej bezpieczne. Na pasach ruchu, w ciągu alei Korfantego, pojawi się nowe oznakowanie poziome, które umożliwi jazdę po rondzie bez konieczności zmiany pasa ruchu.

Malowanie nowego oznakowania rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek. Prawe pasy ruchu na wlotach al. Korfantego będą przeznaczone wyłącznie dla pojazdów skręcających w prawo, natomiast lewe pasy w dalszym ciągu umożliwiają jazdę na wprost lub w lewo.

Nie zmieni się organizacja ruchu na wlotach ul. Chorzowskiej i al. Roździeńskiego. Tam prawe pasy nadal przeznaczone będą do jazdy w prawo i na wprost, natomiast lewe pasy ruchu do jazdy na wprost i w lewo.

Po zmianie organizacji ruchu, aby przejechać prawidłowo przez rondo trzeba będzie ustawić się na odpowiednim pasie ruchu na wlocie, zgodnie ze znakami pionowymi i poziomymi. Poniżej grafiki przedstawiające nowe rozwiązanie.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za BP UM Katowice.