List otwarty rektora Uniwersytetu Śląskiego do studentów. Prof. Ryszard Koziołek ogłasza powrót do normalnych zajęć.

List otwarty rektora Uniwersytetu Śląskiego do studentów. Prof. Ryszard Koziołek ogłasza powrót do normalnych zajęć.

13 września 2021 Wyłącz przez administrator

Poniżej pełna treść listu otwartego. Prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego, do studentów:

„Drodzy Studenci, mam nadzieję, że ten list trafia do Was, kiedy korzystacie jeszcze z wrześniowych wakacji, a zarazem wychodzi naprzeciw Waszym niecierpliwym pytaniom o to, jak będzie przebiegać edukacja w nadchodzącym roku akademickim.

Zatem bez zbędnych szczegółów (które trafią do Was wkrótce) ogłaszam Wam z radością, że od 1 października wracamy na Uniwersytet Śląski. Wracamy w mury naszej uczelni, a przede wszystkim wracamy do siebie po długich miesiącach odosobnienia i dystansu.

Studiowanie, to dużo więcej niż zajęcia i wykłady – to codzienne przebywanie i współtworzenie unikalnej społeczności, która uznaje naukę i wiedzę za kluczową wartość dla rozwoju jednostki i społeczeństwa. Bez tej współobecności Wasze kształcenie akademickie nie będzie spełnione.

Uważnie śledzimy informacje o przebiegu epidemii, nie lekceważymy ryzyka kolejnej fali, co znajdzie odbicie w organizacji nadchodzącego roku akademickiego. O tych rozwiązaniach będziemy Was informować w nadchodzących tygodniach, jak również o zasadach meldowania się i zamieszkiwania w domach studenckich.

Bez względu na to, jak przebiegać będzie epidemia, najskuteczniejszym środkiem, jaki mamy przeciw niej, jest szczepionka. Niech łatwy sceptycyzm nie przesłoni Wam racjonalnej troski o swoje zdrowie i poczucia odpowiedzialności za innych.
Ogromna większość pracowników naszej uczelni przyjęła szczepionkę z takich właśnie powodów. Wiele naszych koleżanek i kolegów odeszło, nie doczekawszy jej powstania.

Nie ufajcie wyłącznie sile Waszych młodych organizmów; niech Waszym zdrowiem i życiem nie rządzi przypadek, ale rozum i nauka.

Bądźcie zdrowi i do zobaczenia niebawem w naszej uczelni”.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Fot. Pixabay.