Ciepłe przystanki pojawiły się w Katowicach.

Ciepłe przystanki pojawiły się w Katowicach.

14 września 2021 Wyłącz przez administrator

Każdy, kto tego potrzebuje, może zabrać z nich ciepłą odzież.
W poprzednich dwóch takich akcjach rozdano w sumie 4,5 tys. sztuk ciepłej odzieży.
To oznacza, że wiele osób jej potrzebowało.

***

Przystanki są dwa. Oba znajdują się przy ul. Gliwickiej.

Jeden przy Punkcie 44. Drugi na skrzyżowaniu z ul. Pukowca.

To akcja charytatywna Ekumenicznej Fundacji Betlehem. Jak informuje ksiądz Krzysztof Nieciąg, prezes Fundacji, akcja „Ciepły Przystanek Betlehem” jest organizowana już po raz trzeci.

W poprzednich dwóch akcjach rozdano w sumie 4,5 tys. sztuk ciepłej odzieży. To oznacza, że wiele osób jej potrzebowało.

W tym roku na przystankach pojawiły się plakaty w żółtym kolorze (informujące o akcji). Rok temu miały kolor czerwony, zaś dwa lata temu turkusowy.

Odzież jest używana, lecz w bardzo dobrym stanie. Przed rozwieszeniem jej na przystankach przechodzi kwarantannę i jest dezynfekowana.

Gdyby ktoś chciał przekazać swoją odzież fundacji – może to uczynić w każdą środę w godz. 9-12 w biurze fundacji przy ul. Gliwickiej 81.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***