To nie jest zwyczajna dziura w drodze – i to nawet nie ze względu na niezwyczajną głębokość.

To nie jest zwyczajna dziura w drodze – i to nawet nie ze względu na niezwyczajną głębokość.

27 sierpnia 2021 Wyłącz przez administrator

Ta wyrwa mogła doprowadzić do tragedii.
Karetkom, między innymi tym, które pędziły na sygnale, utrudniała dojazd do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

***

Droga dziurawa jak sito – to nie jest przesadne określenie w stosunku do ulicy, która odbiega od ul. Medyków w Katowicach-Ligocie, prowadząc do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Droga ta od lat była w nienajlepszym (delikatnie mówiąc) stanie. Wyrwy, dziury i niestarannie położone łaty sprawiały, że nawet auta osobowe jechały nią powoli i ostrożnie, niekiedy slalomem wymijając niektóre pułapki. Zaś kierowcy i pasażerowie co chwilę podskakiwali na kolejnych nierównościach.

A chodzi przecież o drogę o charakterze strategicznym. Służącą jako dojazd do najważniejszego szpitala dziecięcego w regionie.

Karetki przewożące małych pacjentów także musiały sobie radzić z nierównościami. Nie wszyscy są przecież dostarczani do szpitala transportem lotniczym.

Zdjęcia tej wyrwy nadesłał nam czytelnik. Opatrzył je następującym komentarzem:

„Chciałem podzielić się niepokojącym zjawiskiem, które powstało na jedynej dostępnej drodze dojazdowej do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Mianowicie jakiś czas temu w drodze zapadła się głęboka na kilka metrów dziura. Droga ta, od dawna była w opłakanym stanie, a ten konkretnie problem występuje tam od ponad tygodnia. Jedynym do tej pory działaniem służb było odgrodzenie pasa ruchu”.

Było to 24 sierpnia (zdjęcia z 23 sierpnia). Później wreszcie zabrano się za łatanie wyrwy.

Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. W tym bowiem przypadku stan drogi może mieć wpływ na zdrowie i życie ludzkie, a nie tylko na komfort przejeżdżających ulicą osób i stan zawieszenia pojazdów.

Nie wiemy kto jest zarządcą tej drogi – dziś wysyłamy w tej sprawie pytania, z prośbą o tę informację i stanowisko dotyczące nawierzchni.

Poniżej kolejne 2 zdjęcia.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***