Dziś pierwszy koncert w ramach tegorocznego Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Dziś pierwszy koncert w ramach tegorocznego Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

23 sierpnia 2021 Wyłącz przez administrator

Festiwal od 1979 r. organizowany jest przez Uniwersytet Śląski, a jego gospodarzem jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”.
I choć festiwal – ze względów sanitarnych – odbywa się w przestrzeni wirtualnej to naprawdę warto – skorzystać z zaproszenia i na smartfonie czy komputerze „wstukać” odpowiedni link.

***

W tym roku już po raz drugi Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny odbywać się będzie w przestrzeni wirtualnej. Zaś organizatorzy liczą, że taka forma Festiwalu również dostarczy wspaniałych przeżyć.

Festiwal, którego głównym organizatorem od 1979r. jest Uniwersytet Śląski, a gospodarzem- Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, był i nadal jest imprezą wyjątkową, dobrze znaną w środowisku folklorystycznym.

Wydarzenie to co roku współtworzy ponad 300 osób- wykonawców z całego świata oraz organizatorów, dla których od wielu lat końcówka sierpnia niezmiennie oznacza długo wyczekiwane spotkanie z muzyką, tańcem i śpiewem. Trudno gdzieś indziej doświadczyć tak intensywnej integracji kultur i tradycji z najróżniejszych zakątków świata, która często trwa długo po zakończeniu ostatniego koncertu.

W tym roku zobaczymy siedem zespołów zagranicznych oraz dwa polskie, bez których MSFF nie mógłby się odbyć- Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej. Wśród wykonawców m.in. artyści z Rumunii, Grecji, Słowenii, Brazylii, Chile, Tajwanu oraz Japonii.

Szczegółowy program transmisji:

23.08, g.19.00 – Koncert: Balet Folklorystyczny Puente Alto Bafopal – Chile

24.08, g.19.00 – Koncert: Feng Hsiang Dance Troupe – Tajwan

25.08, g.10.00 – Koncert: Zespół „NEI EPIVATES” (grupa dziecięca) – Grecja

25.08, g.19.00 – Koncert: Studencki Zespół Tańca Ludowego Franca Marolta – Słowenia

26.08, g.19.00 – Koncert: International Folk Group “Os Gauchos” – Brazylia

Dalsze informacje oraz transmisje:
www.msff.us.edu.pl
www.facebook.com/MSFFolk

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Fot. MSFF.