Welostrada to odpowiednik autostrady, tyle że dla rowerów. Jako jedno z nielicznych miast w Polsce Katowice już wkrótce będą ją miały.

Welostrada to odpowiednik autostrady, tyle że dla rowerów. Jako jedno z nielicznych miast w Polsce Katowice już wkrótce będą ją miały.

27 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

To już pewne.

***

Welostrada połączy Katowicki Park Leśny na Muchowcu z Giszowcem. Tym samym, z tego katowickiego osiedla rowerem wygodnie dojedziemy do samego centrum miasta.

Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie projektu welostrady. Firma, która go wygra, będzie odpowiedzialna za szczegółową koncepcję nie tylko samej trasy dla rowerów, lecz także chodnik dla pieszych czy infrastrukturę towarzyszącą, np. latarnie.

– Dzięki kolejnym inwestycjom pod koniec 2020 roku mieliśmy w Katowicach blisko 180 km tras rowerowych, a naszym priorytetem jest połączyć wszystkie dzielnice miasta komfortowymi drogami rowerowymi z centrum – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Welostrada ma być fragmentem przyszłej drogi rowerowej łączącej Giszowiec z Centrum Przesiadkowym Brynów. Ta szybka i szeroka droga dla rowerów budowana jest na pozostałościach linii dawnej kolei piaskowej.

Dodajmy, że urząd metropolii śląsko-zagłębiowskiej planuje sieć welostrad w innych miastach regionu. Mają one być ze sobą skomunikowane, byśmy drogami rowerowymi mogli dojechać do różnych miast naszej aglomeracji.

***

Redaktor Naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BPUM Katowice. Fot. również.