Tylko jeden weekend i setki wykroczeń oraz dziesiątki nietrzeźwych kierowców na drogach stolicy woj. śląskiego.

Tylko jeden weekend i setki wykroczeń oraz dziesiątki nietrzeźwych kierowców na drogach stolicy woj. śląskiego.

26 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

I oczywiście powszechne lekceważenie ograniczeń prędkości.

***

Policja przypomniała o tym, że miniona niedziela była Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W zasadzie takich dni w roku powinno być 365 – że jednak tak nie jest, wie każdy.

I niestety. Na katowickich drogach ta niedziela wcale nie byłą Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Podobnie jak sobota.

Tylko dwa dni wzmożonych kontroli drogowych w Katowicach i ponad 350 wykroczeń. Zaś wśród tych, których przebadano na trzeźwość, aż 31 osób prowadziło na „podwójnym gazie”.

177 kierowców przyłapano na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości maksymalnej. Podkreślić należy, że w 146 przypadkach miało to miejsce w rejonie przejść dla pieszych.

Niezadowalający był również stan techniczny kilkudziesięciu samochodów. Z tego względu (lub też z powodu braku aktualnych badań technicznych) policja zatrzymała 27 dowodów rejestracyjnych.

Kilku spośród skontrolowanych kierowców prowadziło pojazdy pomimo braku uprawnień. Jeden miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

***

Redaktor Naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Na zdjęciu: Niestety, zbyt często na naszych drogach dochodzi do wypadków. Ogromna większość z nich jest zawiniona przez człowieka. Fot. Policja Śląska.