Policja nie wyklucza, że do śmierci 19-latki, która dziś zginęła pod kołami miejskiego autobusu w Katowicach, doszło w wyniku bójki.

Policja nie wyklucza, że do śmierci 19-latki, która dziś zginęła pod kołami miejskiego autobusu w Katowicach, doszło w wyniku bójki.

31 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Jak nieco wcześniej pisaliśmy, dziś rano, w okolicach przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza w Katowicach, doszło do tragedii. (Pod tekstem zdjęcia z miejsca wypadku). Aktualizacja: mamy nagranie zdarzenia – ujęcia prezentujemy w kolejnym artykule.

Dokładnie o godz. 5.50 19-letnia kobieta wpadła pod koła przejeżdżającego tą ulicą autobusu linii 910. Zginęła na miejscu.

Jak nas poinformowała podkom. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa katowickiej policji, nie wykluczane są różne wersje zdarzenia. Również ta, że do śmierci kobiety doszło w wyniku wcześniejszej bójki.

Czy kobieta została wepchnięta? Czy wbiegła pod koła autobusu? Czy inny był przebieg zdarzeń, które doprowadziły do tragedii?

Zapewne zostanie to wyjaśnione. Obecnie bowiem trwają czynności z osobami, które były świadkami zdarzenia. Kierowca już został przebadany na obecność alkoholu (nie stwierdzono) i pobrano również jego krew do dalszych badań.

Śledczy zakończyli też już badanie miejsca tragedii. Ulica jest przejezdna.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że to kolejny tragiczny incydent w centrum Katowic, gdzie ofiarą staje się młoda kobieta. Kilka dni wcześniej na ul. Mariackiej ciężko pobita została pani, usiłująca bronić przed brutalną napaścią towarzyszącego jej mężczyznę.

Została tak ciężko pobita, że straciła przytomność i z ciężkimi obrażeniami ciała odwieziono ją do szpitala. Napastnik zaś odwrócił się od leżącej bez ruchu kobiety plecami i obojętnie odszedł.

O sprawie pisaliśmy niedawno, więc tu nie będziemy powtarzać szczegółów. Tekst oraz zdjęcia bez trudu znajdziecie w rubryce „Aktualności” na Katowice Dziś. Poniżej zdjęcia z miejsca wypadku.

***

Redaktor Naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***