Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Katowic wraca City Trail – wakacyjny cykl biegów przełajowych.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Katowic wraca City Trail – wakacyjny cykl biegów przełajowych.

29 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Impreza odbywa się w 10 największych miastach Polski.
Dziś biegacze pojawią się w okolicach Giszowca.

***

Bieg na trasie o długości 5 km rozpocznie się około 200 m od Rybaczówki. Meta – przy niej.

Uczestnicy pobiegną trasą wyznaczoną leśnymi duktami, wokół stawów Barbara i Janina. Biuro zawodów będzie czynne od 16.30.

Odbędzie się kilka biegów, a zawodnicy zostaną podzieleni na kilka kategorii. Pobiegną też na różnych dystansach – od 300 m do 5 km.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne obowiązują limity. W Katowicach i większości miast, w przypadku dorosłych, to 500 osób mogących uczestniczyć w biegu głównym.

W Warszawie i Poznaniu limit ten zwiększono do 600 osób. W biegach dziecięco-młodzieżowych limit wynosi 250 uczestników.

Organizatorzy umożliwiają również „wirtualne” uczestnictwo w biegu. Wszelkie informacje na stronie www.citytrail.pl oraz na stronie imprezy na Facebooku.

***

Redaktor Naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BPUM Katowice. Fot. City Trail.