Organizacja Narodów Zjednoczonych wizytuje Katowice.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wizytuje Katowice.

16 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Jej przedstawiciele chcą wiedzieć, jak jesteśmy przygotowani do nowej globalnej konferencji, która ma się odbyć w stolicy woj. śląskiego.

***

XI Światowe Forum Miejskie (w skrócie WUF11) ma odbyć się w przyszłym roku w Katowicach. Z tej okazji przybyli do Polski przedstawiciele Programu Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich.

– Katowice to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Kojarzone z górnictwem i przemysłem ciężkim, przeobraziło się w miasto nowych możliwości, w którym kwitnie innowacyjny biznes i kultura. Stolica województwa śląskiego i region zmieniają się i te polskie doświadczenia transformacji chcemy pokazać całemu światu – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która jest pełnomocniczką rządu ds. WUF 11.

11. sesja Światowego Forum Miejskiego odbywać się będzie w Katowicach od 26 do 30 czerwca 2022 r. Jej przewodnie hasło to: „Zmieniamy miasta dla lepszej przyszłości”.

Katowice są bardzo dobrym przykładem takich zmian. I nawet, jeśli jesteśmy krytyczni wobec niektórych rozwiązań, to przecież miasto nie przypomina tego, np. z lat 80-tych XX wieku.

Podczas tego światowego wydarzenia władze Katowic chcą zorganizować szereg przedsięwzięć dla mieszkańców.

– Planujemy również wiele konkursów i wydarzeń dla mieszkańców w ramach Urban October – czyli tzw. miejskiego października organizowanego przez UN Habitat – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dodajmy, że UN Habitat to właśnie wspomniany Program ds. Osiedli Ludzkich ONZ.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. Wikimedia.