Ogrody sąsiedzkie. Nowy pomysł na integrację mieszkańców Katowic.

Ogrody sąsiedzkie. Nowy pomysł na integrację mieszkańców Katowic.

19 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Najbardziej pragnęli ich mieszkańcy następujących dzielnic: Bogucic, Zawodzia, Załęża i Koszutki.

***

Ogrody powstaną w ramach miejskiej inicjatywy: „Zróbmy sobie grządki”. Założenie jest taki, by mieszkający blisko siebie ludzie – sąsiedzi – wspólnie uprawiali warzywa, zioła i kwiaty.

Zgłoszono znacznie więcej propozycji ogrodów. Napływały one z Bogucic, Ligoty i Panewnik, Giszowca, Bogucic i Zawodzia, Śródmieścia, Szopienic, Nikiszowca, Załęża i aż trzy z Koszutki.

Chęć stworzenia ogrodów wyrazili m.in. mieszkańcy czterech osiedli: Kukuczki, Kokocińca, Tysiąclecia i Witosa. Wskazywali tereny między blokami, w podwórkach kamienic czy skwery w pobliżu miejsc zamieszkania.

Na początek ogrody powstaną w czterech miejscach. Są to:

Skwer Koszycki na osiedlu Kukuczki (Bogucice), teren zielony przy ul. Racławickiej 7 (Zawodzie), podwórko między kamienicami przy ul. Gliwickiej 97, 97a i 99 (Załęże) i teren zielony przy ul. Słonimskiego 12 (Koszutka).

Na zdjęciu: jedno z miejsc, gdzie powstanie ogród społeczny – skwer Koszycki na os. Kukuczki.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***