Na dworcu PKP w Katowicach (a także w niektórych innych miejscowościach) opóźnienia a nawet odwołane kursy pociągów.

Na dworcu PKP w Katowicach (a także w niektórych innych miejscowościach) opóźnienia a nawet odwołane kursy pociągów.

16 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Gigantyczne problemy pasażerów kolei.
Wszystko przez ostatnie ulewy, które podmyły tory i doprowadziły do wykolejenia się pociągu Intercity.

***

Z torów wypadły dwa wagony pociągu Intercity, jadącego z Wiednia do Katowic i dalej do Warszawy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do wypadku doszło dziś rano w okolicach Czerwionki-Leszczyn. Akurat w tym momencie trwała tam bardzo gwałtowna burza.

Była to już kolejna nawałnica w ostatnich dniach. Podmyte torowisko nie wytrzymało ciężaru przejeżdżającego pociągu. Ziemia się osunęła a szyny odkształciły.

Pociągi pomiędzy Rybnikiem a Tychami jeżdżą okrężną trasą – przez Pszczynę oraz Suszec. Utrudnienia są również na innych szlakach kolejowych regionu.

Pociąg, który o 15.31 miał wyjechać z Tychów Lodowiska do Katowic, następnie do Sosnowca, został odwołany na trasie Tychy – Tychy Lodowisko. Ma on co najmniej 50 minut opóźnienia.

Pociąg z Katowic (15.18) do Żywca, za stacją Katowice Ligota przestał jechać planowo i zwiększył opóźnienie z 10 min. do 45 min.

Pociąg z Dąbrowy Górniczej Ząbkowic (14.07) do Katowic i Tychów, na odcinku Tychy – Tychy Lodowisko został odwołany.

Pociąg z Katowic (15.28) do Raciborza wyjechał z opóźnieniem 20-minutowym, a na odcinku Czerwionka-Leszczyny podróżni musieli przesiąść się do autobusów.

Podobnie było z pociągiem z Katowic (15.49) do Chałupek.

Pociąg z Raciborza do Katowic (przyjazd o 15.16) był opóźniony 50 minut. Zaś pociąg z Chałupek do Katowic (przyjazd 14.36) miał opóźnienie aż 80 minut.

Naprawa miejsca uszkodzenia torów potrwa co najmniej kilkanaście dni.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Lokalsi.net.