Kamera nagrała złodzieja. Ten włamał się do zaparkowanego przy katowickich ogródkach działkowych samochodu i skradł dwa laptopy.

Kamera nagrała złodzieja. Ten włamał się do zaparkowanego przy katowickich ogródkach działkowych samochodu i skradł dwa laptopy.

19 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Do kradzieży doszło na parkingu ogródków działkowych „Radość”, przy ul. Leopolda 2 w Katowicach. Mężczyzna widoczny na zdjęciach włamał się do zaparkowanego tam citroena berlingo.

Z auta skradł dwa laptopy. Były to komputery marki Lenovo i Asus.

Wizerunek złodzieja zarejestrowała kamera monitoringu.

Kradzież miała miejsce 26 czerwca. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości złoczyńcy.

W sprawie tej najlepiej kontaktować się z II Komisariatem Policji w Katowicach (tel. 47 85 136 50, 47 85 125 55 lub pod adresem poczty elektronicznej e-mail: kp2@katowice.ka.policja.gov.pl).

Wszyscy znamy przysłowie: „okazja czyni złodzieja”. Niektórzy zapewne chcieliby krytykować właściciela laptopów za lekkomyślność.

Pragniemy jednak zauważyć, że są kraje, w których kradzież jest tak surowo oceniana, iż mało kto się na nią waży – nawet jeśli kar za nią są podobne jak u nas.

Podamy przykłąd Chorwacji. Widzieliśmy tam zaparkowany przy plaży kabriolet, a na siedzieniu pasażera pozostawione portfel i kluczyki.

Nikt z przechodzących nimi się nie interesował.

Także w Chorwacji na plażach ludzie powszechnie pozostawiają swoje materace, leżaki, ręczniki i inne przedmioty. I wszystko to czeka na właścicieli przez całą noc.

Marzyłoby się to u nas. Właściciel laptopów zapewne zbyt wielką ufność pokładał w uczciwości katowiczan. Niestety.

Więcej zdjęć poniżej.

***

Redaktor Naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***