Imprezy wracają do katowickiego Spodka i w jego okolice.

Imprezy wracają do katowickiego Spodka i w jego okolice.

30 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Już w sierpniu będzie się działo.
Trzy dni szaleństwa, czyli:
Muzyczny rekord Guinessa i latające rowery na Spodkiem.

***

W 50-letniej historii Spodka, na kultowej scenie kosmicznej hali, występowali różni artyści. Nikt jednak dotychczas nie zagrał tutaj na tank drumach, czyli instrumentach zrobionych z butli po gazie.

18 sierpnia 2021 roku o godzinie 9.00 rozpocznie się koncert na nietypowych instrumentach. Jego zakończenie planowane jest 24 godziny później – 19 sierpnia br. o godzinie 9.00.

Na tank drumach w Spodku zagra Piotr Jaszczur Śnieguła, artysta który w ramach swojej pracy magisterskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, mierzy się z przeróżnymi rekordami. Wychodząc od swoich doświadczeń muzycznych, postanowił ustanowić muzyczny rekord, który ma szansę zapisać się na kartach Księgi Rekordów Polski.

Całodobowy koncert transmitowany będzie online.

Rekord zostanie zweryfikowany przez Polskie Biuro Rekordów, w przyszłości organizatorzy wyślą dokumentację także do biura rekordów Guinnessa.

Rowerowy freestyle na dachach budynków? Czemu nie! 19-21 sierpnia Katowice zamienią się w światową stolicę sportów rowerowych. Najlepsi zawodnicy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB i dziką kartę na Zawody Crankworx w Nowej Zelandii. Nie możesz tego przegapić!

Tego lata na dachach katowickich budynków pojawi się światowa czołówka rowerowego freestyle’u. Bracia Godziek i najlepsi zawodnicy z wszystkich części globu staną do walki o zwycięstwo, w pierwszej edycji szalonych zawodów Red Bull Roof Ride. Jak sama nazwa wskazuje, Red Bull Roof Ride to zawody rowerowe, w trakcie których riderzy będą rywalizować na specjalnym torze, poprowadzonym z dachu MCK, w samym sercu Katowic.

Na zdjęciu: w Katowicach zobaczymy m.in. mistrza roof ride’ingu Dawida Godźka. Fot. jego arch. pryw.

***

Redaktor Naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice.