Dziś w Katowicach kierowcy będą otrzymywać mandaty za jazdę lewym pasem.

Dziś w Katowicach kierowcy będą otrzymywać mandaty za jazdę lewym pasem.

15 lipca 2021 Wyłącz przez administrator

Policja uprzedza, że nie będzie pobłażania szczególnie dla tych, którzy uparcie jadąc tym pasem, hamują ruch i utrudniają jazdę innym.

***

Policyjna akcja nosi nazwę „Trzymaj się prawego pasa”. Prowadzona będzie na katowickim odcinku autostrady A4 oraz na S1.

Karani będą tylko ci kierowcy, którzy pojadą lewym pasem, mimo że prawy pas pozostanie wolny. A także ci, których zachowanie wpływać będzie na płynność jazdy pozostałych kierowców.

Jak informuje policja: „Celem działań będzie poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami – to znaczy blisko prawej krawędzi drogi”.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***