Wielkie, wielkie gratulacje dla Dietmara Brehmera, który od lat dba o to, by nawet najbiedniejsi mieszkańcy Katowic i całego naszego regionu nigdy nie byli głodni.

Wielkie, wielkie gratulacje dla Dietmara Brehmera, który od lat dba o to, by nawet najbiedniejsi mieszkańcy Katowic i całego naszego regionu nigdy nie byli głodni.

12 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Założyciel Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego otrzymał od prezydenta Katowic nagrodę za działalność charytatywną.
Równie wielkie gratulacje dla Erwina Grzegorzka, laureata nagrody za działalność społeczną.
Gratulujemy również tym, którym przyznano wyróżnienia
Jesteście wzorem dla wszystkich.

***

W czwartek odbyła się gala rozdania Nagrody im. Józefa Kocurka za działalność społeczną. Nagrodę przyznawano po raz dziewiąty.

Po raz pierwszy przyznano osobno nagrodę za działalność charytatywną. Jej pierwszym laureatem został Dietmar Brehmer.

Jest on nie tylko prezesem GTCh lecz również założycielem Niemieckiej Wspólnoty Pojednanie i Przyszłość. Wspólnota wydaje dwujęzyczne pismo „Hoffnung” i ma cykliczną audycję w Radiu Katowice.

Założone przez Brehmera GTCh od lat wydaje darmowe posiłki przy ul. Jagiellońskiej. Nikogo nie pyta się tam o status materialny czy o to, czy jest bądź nie jest mieszkańcem Katowic.

Dodajmy, że te darmowe obiady są bardzo smaczne. Próbowaliśmy.

Wielkie gratulacje również dla Erwina Grzegorzka, laureata Nagrody im. J. Kocurka w dziedzinie działalności społecznej za 2020. Jest on emerytowanym mistrzem ogrodnictwa, kochającym kwiaty i znanym wielkim społecznikiem województwa śląskiego.

Przez 60 lat pracy społecznej pan Erwin sam projektował i zakładał zieleńce oraz zajmował się ich konserwacją na osiedlach, w przedszkolach, szkołach, domu dziecka, przy kościołach, klasztorach oraz przy pomnikach pamięci narodowej.

Od wielu lat jest on też opiekunem miejsc pamięci narodowej w województwie Śląskim.

Wyróżnienia otrzymali: Janina Piwowarczyk, Bożena Polak, Michał Rykowski i Krzysztof Podlas. Gratulujemy i życzymy jak najwięcej energii do dalszego działania.

Na zdjęciu laureaci Dietmar Brehmer oraz Erwin Grzegorzek w towarzystwie prezydenta Marcina Krupy oraz wiceprezydenta Jerzego Woźniaka.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice.