Wariant Delta wykryty w Katowicach. O Delcie wiemy dzięki laboratorium Gyncentrum.

Wariant Delta wykryty w Katowicach. O Delcie wiemy dzięki laboratorium Gyncentrum.

16 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

W całej Polsce potwierdzono 80 przypadków zakażenia tym – najbardziej zaraźliwym – wariantem koronawirusa.

***

Indyjski wariant koronawirusa (Deltę) wykryto u zakonnic kalkutek z Katowic. Trzy z nich trafiły do szpitala, jedna zmarła.

Następnie Deltę wykryto u wolontariusza współpracującego z zakonnicami. Dziś jest on już zdrowy.

Deltę wykryło laboratorium Gyncentrum z Sosnowca. Realizuje ono program sekwencjonowania (wykrywania wariantów) koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia chce, by sanepid w Katowicach i kilku innych miastach w kraju został doposażony tak, by on również mógł dokonywać sekwencjonowania.

W razie gdyby Delta się szerzyła, minister zdrowia nie wyklucza wprowadzenia obostrzeń sanitarnych. Możliwe też, że osoby zakażone Deltą, będą miały obowiązek wykonać dodatkowy test przed zakończeniem izolacji.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***