Stare lodówki, pralki czy telewizory w Katowicach będą odbierane prosto z domów czy mieszkań, do tego nieodpłatnie.

Stare lodówki, pralki czy telewizory w Katowicach będą odbierane prosto z domów czy mieszkań, do tego nieodpłatnie.

16 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Wystarczy zadzwonić i zamówić transport.
W stolicy woj. śląskiego uruchomiono bezpośrednią i nieodpłatną formę odbioru elektrośmieci.

***

Wystarczy zadzwonić na tel. 12/292 66 66 lub wypełnić formularz dostępny na stronie Elektrośmieciarka.pl. Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba ma możliwość zorganizowania wywozu zużytych sprzętów, które nierzadko są również wielkogabarytowe. Prawidłowe pozbywanie się elektrośmieci ma też ogromne znaczenie dla środowiska – mówi Robert Potucha, wiceprezes MPGK Katowice. – Niestety często musimy interweniować i usuwać takie odpady pozostawione nielegalnie w nieprzeznaczonych do tego miejscach, także w centrum miasta.

W 2020 roku odebrano w Katowicach prawie 300 ton zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Statystyczny Polak generuje obecnie prawie 10 kilogramów elektrośmieci rocznie, a liczby te regularnie rosną.
Dzieje się tak za sprawą skróconej żywotności sprzętów elektronicznych i coraz atrakcyjniejszych promocji. Często też jest tak, że zużytego sprzętu nie opłaca się naprawiać.

Na zdjęciu: śmieci znalezione podczas sprzątania Dąbrówki Małej w Katowicach. Fot. Agnieszka Majnusz.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice.