Są w podobnym wieku, obaj mieszkali samotnie na bytomskim Karbiu. Obaj przepadli bez wieści.

Są w podobnym wieku, obaj mieszkali samotnie na bytomskim Karbiu. Obaj przepadli bez wieści.

17 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Andrzej i Roman zaginęli w odstępie czterech dni.
Nie znali się.
Co szczególnie niepokojące – pan Andrzej nie zjawił się na ślubie swej córki. Aktualizacja: pan Andrzej odnalazł się.

***

Dotychczasowe ustalenia nie wskazują, aby panowie znali się kiedykolwiek, co nie daje podstaw by obie sprawy ze sobą łączyć. Każdego z osobna szukają: policja oraz najbliżsi.

Andrzej C. liczy sobie 54 lata (niestety na razie nie dysponujemy zdjęciem). Po raz ostatni widziany był w niedzielę 6 czerwca około godziny 12.00.

Wyszedł wtedy ze swojego mieszkania przy ulicy K. w Bytomiu i udał się w nieznanym kierunku.

Tego samego dnia kontaktował się telefonicznie z rodziną, potwierdzając swą obecność na ślubie jedynej córki, gdzie niestety za kilka dni się nie zjawił.

Telefon pana Andrzeja pozostawał aktywny jeszcze dzień później. Bliscy twierdzą zgodnie, że nie jest to standardowe zachowanie zaginionego, gdyż, mimo iż mieszkał samotnie, pozostawał w ścisłym kontakcie z rodziną, był sumiennym pracownikiem, a jego stosunek do wszelkich używek był umiarkowany.

Nieobecność na ślubie córki daje podstawę by podejrzewać, że zaginiony Andrzej C., jeśli żyje, znajduje się w niebezpieczeństwie.

Mniej ustabilizowany tryb życia prowadził drugi z zaginionych mężczyzn – Roman Bałtowicz lat 57 (plakat ze zdjęciem poniżej). Nie posiadał on własnej rodziny ani mieszkania. Był osobą bezdzietną, pomieszkiwał w miejscu pracy.

W piątek 11 czerwca około godziny 11 pan Roman opuścił miejsce pracy przy ulicy Łanowej w Bytomiu, gdzie pełnił obowiązki stróża, jak również zamieszkiwał tam od dłuższego czasu.
Przełożonemu powiedział, że ma umówione spotkanie. Pozostawił dokumenty i telefon.

Tego samego dnia widziany był w sąsiedniej dzielnicy Bytomia – Miechowicach, około godziny 13, w okolicach ulicy Dzierżonia, gdzie znajduje się zabytkowy pałac.

Wierzymy, że obaj panowie odnajdą się cali i zdrowi. Każdy, kto może pomóc w ich odszukaniu, proszony jest o kontakt z nr. alarmowym 112 lub dowolną jednostką policji.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***