Nie tylko taksówki są problemem na ul. Francuskiej w Katowicach.

Nie tylko taksówki są problemem na ul. Francuskiej w Katowicach.

7 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Nasza czytelniczka prosi o interwencję straż miejską.
Twierdzi, że to nie są odosobnione incydenty.

***

Niedawno pisaliśmy o taksówkach blokujących chodnik ul. Francuskiej w okolicach ul. Mariackiej.

Od kiedy znów wolno odwiedzać lokale gastronomiczne, taksówkarze mają tam nieformalny postój.

Parkując na chodniku przeznaczonym dla pieszych, blokują tym drugim przejście. O ile jedna osoba się przepchnie, obok taksówek nie przejdzie rodzic z wózkiem dziecięcym.

Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim także ma tam problem. Podobnie jak osoba, którą ktoś podczas spaceru podpiera (np. osoba wiekowa).

Ale ta sama sytuacja ma miejsce również gdzie indziej, na tej ważnej ulicy Katowic. Tam jednak jest tak już nie za sprawą taksówkarzy.

Na dowód nasza czytelniczka przesłała kilka zdjęć (jedno z nich zamieszczamy). Jak twierdzi, takie sytuacje na ul. Francuskiej to nie są odosobnione incydenty. To norma.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***