Mimo prowadzonej od kilku tygodni akcji edukacyjnej w Katowicach, ci taksówkarze blokują chodnik dla pieszych.

Mimo prowadzonej od kilku tygodni akcji edukacyjnej w Katowicach, ci taksówkarze blokują chodnik dla pieszych.

5 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Co więcej, nasza czytelniczka twierdzi, że jakiś taksówkarz w tym miejscu omal jej nie rozjechał.

***

Najpierw nasz apel. Nie mierzmy jedną i tą samą miarą wszystkich taksówkarzy.

Zastanawiamy się czy nie jest to skutek uwolnienia tego zawodu. Taksówkami są dziś nawet niewielkie samochody, oznakowane bardzo różnorodnie.

Wiemy też, że taksówkarzami są w Katowicach mieszkańcy innych (odległych czasem) miejscowości. Co niekiedy można poznać na pierwszy rzut oka – na przykład po tym, że po zamówieniu kursu wpisują docelowy adres w Google Maps na komórce.

I po tym niedługim wstępie już przechodzimy do problemu, sygnalizowanego przez czytelniczkę. Zrobiła ona zdjęcie taksówek, które urządziły sobie postój na chodniku.

To ul. Francuska w Katowicach. Tuż onok ul. Mariackiej.

Wiadomo, dlaczego taksówki tam stoją. Czekają na tych, którzy bawili się w lokalach ul. Mariackiej.

W dobie mobilnego internetu i powszechnie używanych telefonów komórkowych zdalne zamówienie taksówki nie jest żadnym problemem. Te taksówki zajmują więc chodnik niepotrzebnie.

Co gorsza, utrudniają życie przechodniom. Pani Anna, która ten problem poruszyła, twierdzi, że taksówki blokują niekiedy cały chodnik i przejść tam nie sposób.

Jak informuje ten proceder trwa (jak się łatwo domyślić) od momentu ponownego otwrcia lokali gastronomicznych.

„Miejsca dla przechodniów jest tak mało, że z wózkiem nie przejdziesz. Po drugiej stronie jest przystanek autobusowy. Dziś o mało co kierowca taksówki mnie nie rozjechał” – napisała pani Anna.

Prosi ona o interwencję policję bądź straż miejską. A nas z kolei dziwi, że ta sytuacja ma miejsce w momencie, kiedy w Katowicach trwa akcja „Wyzwanie: parkowanie”, mająca na celu uświadomienie kierowcom, że nie wszędzie można zostawiać swoje auta.

Taksówkarze, których pojazdy uwieczniła pani Anna na zdjęciu, o akcji tej najwidoczniej jeszcze nie słyszeli. Ale ich zachowanie potwierdza, że ma ona bardzo wielki sens.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***