„Chodź z nami! Chodź z kijami”. Ciągle trwa ten prozdrowotny projekt w Katowicach.

„Chodź z nami! Chodź z kijami”. Ciągle trwa ten prozdrowotny projekt w Katowicach.

7 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

W najbliższym czasie jest pięć terminów.
Z Kartą Mieszkańca kije można wypożyczyć bezpłatnie.

***

24 treningi pokazowe, 50 par kijów do darmowego wypożyczenia, film i materiały instruktarzowe – MOSiR Katowice i Stowarzyszenie „W Kręgu Natury” kontynuują projekt popularyzacji nordic walkingu.

To sport praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku, czy sprawności, idealny do poprawy kondycji po pandemii.

Nordic walking powstał w latach 20-tych XX wieku w Finlandii, jako letni trening dla narciarzy biegowych. Dzięki szeregowi korzyści, jakie dostarcza osobom go uprawiającym, w ostatnim czasie bardzo szybko zaczął zyskiwać na popularności.

– „Chodzenie z kijami” to jedna z najciekawszych form aktywności sportowej z perspektywy myślenia o całej społeczności miasta. To sport angażujący nawet 90 proc. ludzkich mięśni, a uprawiać go można praktycznie niezależnie od wieku, stanu zdrowia, czy formy. Największą satysfakcję daje w trakcie spacerów w lasach czy terenach rekreacyjnych, których w Katowicach mamy bardzo wiele – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

MOSiR Katowice organizuje cykl treningów pokazowych dla tych, którzy jeszcze nie spróbowali tej formy aktywności.

Pierwsze treningi za nami. Najbliższe: 9, 14, 21 i 26 czerwca.

Kije można wypożyczyć bezpłatnie po okazaniu Karty Mieszkańca w następujących miejscach: Lodowisko Murcki, ORW Zadole, Ośrodek Sportowy „Gliwicka”, Park Wodny 3 Stawy.

Chęć uczestnictwa w zajęciach zgłaszamy mailowo: kontakt@wkręgunatury.pl lub telefonicznie: 505 260 182.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. również.