A jednak markety sieci Kaufland nie zostały otwarte w tę niedzielę.

A jednak markety sieci Kaufland nie zostały otwarte w tę niedzielę.

6 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

W dni z zakazem handlu zakupy ciągle możliwe w mniejszych sklepach.
Kaufland nie wycofuje się z zamiaru handlu w niedziele niehandlowe – mimo krytycznych głosów w tej sprawie.

***

Sieć Kaufland ogłosiła pod koniec maja, że w swoich marketach zamierza świadczyć usługi pocztowe. Oświadczenie to wywołało burzę.

Najgłośniej protestowała Solidarność. Ale do sprawy krytycznie odniósł się również metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas pielgrzymki do Piekar Śląskich.

Ostatecznie w tę niedzielę markety Kaufland pozostają zamknięte. Jednocześnie w serwisie prasowym nadal widnieje komunikat, którego najciekawsze fragmenty poniżej:

„W dobie pandemii wzrosła popularność zakupów online, a co za tym idzie miejsc, w których można skorzystać z usług pocztowych. (…) Jeszcze do niedawna usługa była dostępna w ponad 100 marketach sieci, ale już teraz mogą cieszyć się nią kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce.

(…) Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży.

(…) Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów.

(…) Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety”.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***