Złapano pedofila. To mieszkaniec os. Witosa w Katowicach.

Złapano pedofila. To mieszkaniec os. Witosa w Katowicach.

2 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Mężczyzna umawiał się z dziećmi.
Zaczęło się od internautki mieszkającej niedaleko Katowic – to ona przekazała pierwsze ważne informacje.
Okoliczności zatrzymania były dramatyczne. Jeden z kibiców widząc nieznany samochód z obcą rejestracją myślał, że to wrodzy kibice planują zadymę i zwołał kolegów.
Przestępca już raz wyczuł zastawioną pułapkę – uciekając w porę uniknął zatrzymania. Istniało ryzyko, że znowu się wymknie.

***

To była akcja Krzysztofa Dymkowskiego – „łowcy pedofili”. Zamieścił on relację, którą przytacza zaprzyjaźniony z nami Portal Nasze Witosa-Załęże (zdjęcie portalu).

Najważniejsze fragmenty relacji:

„Zatrzymanie podejrzanego o pedofilię, co umawiał się z dziećmi na seks. Wyjechałem z ekipą Polsatu w dniu 28.04. i najpierw złapaliśmy dwoje podejrzanych w Lublinie , następnie w dniu 30.04 złapaliśmy kolejnego w Warszawie .

Lecz akcja w Katowicach była najtrudniejsza i było niebezpiecznie.

Około 05.04.2021 zgłosiła się do mnie internautka Barbara, mieszkanka okolic Katowic (dziś dziewczyna złożyła zawiadomienie).

Powiadomiła mnie, że pisze z podejrzanym o pedofilię z Katowic, co jest świadom, że rozmawia z dzieckiem lat 13.

Umawiał się na seks w Katowicach. Umówił się najpierw na spotykanie z dzieckiem w dniu 09.04.2021, do spotkania miało dojść przy hotelu Katowice około 20.

Ustawiliśmy się tam z kryminalnymi. Podejrzany pojawił się ale zwiał. Skapnął się, że jest pułapka.

Natychmiast zadzwoniłem na nr telefonu z jakiego podejrzany kontaktował z dzieckiem i przedstawiłem się jako ojciec 13-latki.

Powiedziałem mu, że albo się spotka ze mną, albo będzie stał przed prokuratorem. Podejrzany rzucił słuchawką .

Nie odpuszczam. Wiedziałem, że podejrzany pisze do wielu dzieci. Poprosiłem grupę ochrony W. o pomoc w ustaleniu zboczeńca i robiliśmy ustalenia.

Po nr. rejestracyjnym auta ustaliliśmy, że podejrzany to Pan (…). Ma żone i dwoje małych dzieci.

Postanowiliśmy dokonać ujęcia obywatelskiego. 01.05.2021 około godziny 10 pojawilismy się pod domem podejrzanego ale zdążył odjechać autem.

Oczywiście o zamiarach ujęcia pedofila poinformowałem SK, KMP i KWP Katowice.

Czekaliśmy pod domem podejrzanego 10 godzin. Nagle przyjechała policja.
Jeden z kibiców zadzwonił na policje że dziwny bus stoi i mogą być w busie kibice z innego miasta. Wyjaśniłem patrolom że czekamy na podejrzanego o pedofilię.

Zagrożenie stało się ogromne. Kibic Ściągał kolegów. Mogło dojść do linczu i zamieszek.

Policja ściągnęła kilka aut do zabezpieczenia. Ustaliłem z policjantami, że będę stał koło Żabki.

Jak policja zobaczy, że ruszam w kierunku bramy podejrzanego, będzie to oznaczało, że podjechał autem.

Tak się stało. Gdy zobaczyłem auto podejrzanego ruszyłem pod jego bramę. Dwa oznakowane radiowozy zablokowały z przodu, i z tylu auto podejrzanego.

Kazano wysiąść podejrzanemu z auta. Oraz jego ojcu lub teściowi.

W momencie, gdy policjant chciał zakuć w kajdanki podejrzanego, ruszył ojciec z odsieczą. Zagrodziłem drogę ojcu mówiąc: proszę nie utrudniać czynności policjantom i nie podchodzić do podejrzanego. Ojciec się wycofał.

Obserwowałem zgrupowanie kibiców i patrzyłem czy któryś z nich nie zaatakuje podejrzanego lub policjantów. Po chwili pojawiły się inne patrole cywilnych.

Podejrzany został zatrzymany. Przyznał się policjantom, że umawiał się z dzieckiem.

Dziękuję za współpracę policjantom. Dziękuję też małżeństwu spod Katowic że odezwali się do nas. Dzięki temu dzieciaczki będą bardziej bezpieczne”.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.